E-commerce to nowe pojęcie, które z pewnością na stałe zadomowi się nie tylko w słowniku języka polskiego, ale też międzynarodowego. Oznacza ono po prostu handel elektroniczny. Najpopularniejszą formą e-commerce są sklepy internetowe, które pozwalają na obniżenie kosztów działalności, ze względu chociażby na brak konieczności wynajmowania, bądź zakupu powierzchni handlowych. Dynamiczny rozwój internetu, który w początkowej fazie miał służyć głównie łatwiejszej formie komunikacji, stał się również popularną na całym świecie platformą handlową. Transakcje zawierane zdalnie coraz częściej wypierają sklepy stacjonarne, a e-zakupy i e-sprzedaż są szybkie, łatwe i przyjemne.

Magazyn, który spełnia oczekiwania e-commerce

Dynamiczny rozwój e-commerce spowodował, że coraz więcej sprzedawców ma problem z magazynowaniem swojego towaru. Prowadzenie działalności w domu jednorodzinnym, może ułatwić składowanie produktów w garażu, piwnicy lub oddzielnym pomieszczeniu, ale mieszkańcy bloków mogą mieć poważny problem. Do tego dochodzą utrudnienia logistyczne, zaczynają się opóźnienia w wysyłce zakupionych przedmiotów, a to prowadzi do niezadowolenia klienta i w konsekwencji spadku obrotów. Dla przedsiębiorców, których zaczyna przerastać obsługa własnej działalności, dedykowana jest usługa e-commerce. Właściciele sklepów internetowych coraz częściej zwracają się do wyspecjalizowanych firm, z prośbą o pomoc.

Wynajem magazyn pod e-commerce to elastyczne rozwiązanie

Najistotniejsza usługą, jaką oferują magazyny e-commerce, jest możliwość wynajęcia powierzchni magazynowej, w celu składowania swojego towaru. Kupowanie powierzchni magazynowej nie jest najlepszym rozwiązaniem z kilku powodów.

Po pierwsze, powierzchnie magazynowe udostępnione do sprzedaży są przeważnie bardzo duże i dla e-biznesu nieopłacalne. Nawet, jeśli uda się znaleźć niewielki skład, za jakiś czas może się okazać, że potrzebujemy większego, lub – co gorsza – mniejszego, w przypadku spadku obrotów. Ponadto zakup magazynu wiąże się często z koniecznością jego wyposażenia, a więc kolejnych dodatkowych kosztów. Do tego wszystkiego dochodzą stałe opłaty licznikowe, a przede wszystkim konieczność zatrudnienia pracowników.

Jak widać, rozwiązanie dla e-biznesu nie jest najlepsze. Dlatego e-przedsiębiorcy decydują się na wynajęcie powierzchni w magazynach, które oferują takie usługi. Podpisując umowę wynajmu magazynu pod e-commerce, nie musimy się martwić w zasadzie o nic. W cenę wliczone będą wszystkie koszty związane z obsługą firmy.

Kompleksowość to ogromny atut wynajęcia magazynu

Usługa wynajmu magazynu pod e-commerce może obejmować również kompleksową obsługę zamówień od momentu, kiedy klient składa zamówienie w e-sklepie, aż do momentu dostarczenia zakupionego przedmiotu. To właściciel e-firmy decyduje, z jakich usług chciałby korzystać i w miarę rozwoju firmy, poszerzać zakres oferty. Do dyspozycji ma następujące procesy:

  • przyjęcia towaru na magazyn
  • zapewnienie miejsca składowego dla towarów
  • usługę pakowania, włącznie z personalizacją opakowań
  • obsługę zwrotów i reklamacji

Bez problemów, bez opóźnień!

Z uwagi na fakt, że elementem decydującym o sukcesie każdej firmy jest czas, pracownicy firm oferujących obsługi e-commerce, podchodzą do każdego klienta indywidualnie, zapoznają się szczegółowo z profilem i oczekiwaniami przedsiębiorcy i starają się zapewnić jak najwyższy poziom obsługi oraz terminową realizację wysyłek, najczęściej w ciągu 24 godzin. Co więcej wysyłki mogą być realizowane nie tylko na terenie kraju, ale również innych krajów europejskich.

Decydując się na usługę wynajęcia magazynu pod e-commerce, klient zyskuje zaplecze doświadczonej załogi, która w rzetelny i sumienny sposób spełni jego wymagania.